Rendezvényközponttá alakítja a turai kastélyt Tiborcz István cége
2015-ben, 200 millió forintért adta el az önkormányzat a kastélyt, akkor még nem lehetett tudni, hogy kinek. A BDPST Zrt. ma a miniszterelnök vejének tulajdonában áll.
2015-ben, 200 millió forintért adta el az önkormányzat a kastélyt, akkor még nem lehetett tudni, hogy kinek. A BDPST Zrt. ma a miniszterelnök vejének tulajdonában áll.
Erről a BDPST Zrt. adott ki közleményt.
Az uniótól lehívandó 3,3 milliárd forintért a West Hungária Bau Kft. épít mélygarázst, majd arra közösségi teret Tatabányán. Az önkormányzat viszont 2 milliárd forintos irányárral írta ki a közbeszerzést. Most Mészárosékat is bevonták a projektbe, mert szükség volt egy "magánbefektetőre".
Röviden összefoglalva: csak az Elios pályázott a munkára és a szerződéskötés idején Orbán Viktor miniszterelnök veje Tiborcz István volt a cég egyik tulajdonosa. A nyomozás ismeretlen tettes ellen folyik.
Szállodai szolgáltatásokra alakított céget a napokban a kormányfői vő cége, a BDPST Zrt., éppen az a cég, amely stratégiai befektetőként most vásárolja meg Mészáros Lőrinctől a Konzum PE Magántőkealap egyötödnyi részvénycsomagját az Appeninn Holdingban.
Az erről szóló közleményt most adták ki.
Letarolta az internetet a Nyugati Fényen kedden megjelent olvasói fotósorozat arról, ahogy állítólag a férjével Horvátországban utazó Orbán Ráhel az út szélére dobta a használt pelenkát. A pelenka-gate arra biztosan jó volt, hogy megmutassa, a kollektív, virtuális néphumor fergeteges.
A Nyugati Fény azt állítja, olvasójuk küldött nekik egy képsorozatot, amelyen az látható, amint egy Orbán Ráhelre hasonlító nő Horvátországban az út szélére dobta a használt pelenkát. A levélíró állítása szerint még össze is vitatkozott a nővel, majd megörökítette, ahogy az egy Tiborcz Istvánra hasonlító férfival elhagyja a helyszínt egy terepjáróval. Horvát lapok felkapták a cikket, címlapon hozzák a történetet, de felkapta azt már a szerb sajtó is.
Tiborcz István már nem tulajdonos az ES Hungary Kft.-ben, amelynek jogelődjét édesapja még 1993-ban alapította.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája nyomozócsoportot hozott létre az ügy felderítése érdekében – közölte a belügyminiszter.
Az állami megbízások besöprését sokkal gyorsabban tanulták meg a kormányhoz közel álló vállalkozók, mint a társadalmi felelősségvállalást. Soros György támogatásai mellett 2017-ben is eltörpült a hazai milliárdosok adakozókedve.
Tiborcz István ingatlanos cége áttette székhelyét Garancsi, Hernádi és Csányi cégcsoportjának gellérthegyi villájába.
Az állami megbízások besöprését sokkal gyorsabban tanulták meg a kormányközeli vállalkozók, mint a társadalmi felelősségvállalást.
Rendezvényszervezésre, előadóképzésre szerződtek.
A miniszterelnök veje megvette a BDPST Zrt. túlnyomó részét.
A Fidesz parlamenti pártcsaládjának tagjai, köztük a bevándorlásellenes olasz Öt Csillagos Mozgalom is megszavazta, sőt, szigorította a Magyarország elleni eljárás indítását javasló európai jelentést. Pedig Orbán szerint ez egy Soros-jelentés.
Megnövelte a beépíthetőség mértékét, és csökkentette a zöldfelület előírt arányát a Dunakanyar egyik pontján a visegrádi önkormányzat. A képviselő-testület ezzel gyakorlatilag bedőlt Tiborcz István cége ígéretének, miszerint a 195 szobás szálloda és az 1700 négyzetméteres wellnessépület mellett közparkot, valamint kerékpáros-pihenőhelyet is épít a 11-es út mellett.
Luxemburgban értek össze a szálak Semjén Zsolt vadásztársa és a miniszterelnök vejének üzlettársai között.
Az Átlátszó egy Excel-táblázatban vezeti, milyen közbeszerzéseket nyer a tíz legnagyobb Fidesz-közeli vállalkozó. 2017-ben a Szíjj László-féle Duna Aszfalt vitt gyakorlatilag mindent, és idén májusban sem lehet oka panaszra. Az állami cégek kommunikációs és pr-feladatainak egy hónap alatt csaknem 11,5 milliárd forintnyi közpénzbe fájnak.